ÚČESY TÝDNU MÓDY PODZIM-ZIMA 22/23

TÝDEN MÓDY PODZIM-ZIMA 2022/2023 OFICIÁLNĚ SKONČIL. 

New York, Londýn, Milán a Paříž ukázaly novinky, ikonické styly a návrat do sedmdesátých let. Setkání hvězd a modelek z celého světa tak opět bylo ohňostrojem barev a účesů všeho druhu.
A jaké účesy tedy byly k vidění na přehlídkových molech?

 


NA ÚVOD

Klasika, která je v módě již delší dobu - WET HAIR - byla jedním z nejčastějších účesů letošního týdne módy. U Valliho, Sacaiho nebo Vivienne Westwoodové působily vlasy tak, jako by modelky právě vylezly z vody a dodávaly jim pořádnou dávku rocku a glamour. Uprostřed exploze divokých stylů a kreací působily takto upravené vlasy dokonalým dojmem a staly se tak skvělou reklamou na týden módy!

WET HAIR je velkým trendem, který opticky prodlužuje obličej a rozjasňuje pleť. Hodí se k vlnitým, vyčesaným nebo rovným vlasům, záleží jen na přání a osobnosti každého. Tento účes ukazuje jakou máte fantazii: pěšinka uprostřed nebo na straně, baby hair, sepnuté vlasy...
Nic není nemožné!


DOLCE VITA

Italský bob je oblíbený střih, který si podmanil dámy po celém světě. Proto byl i letos k vidění nejen v Miláně. Je na půli cesty mezi krátkým francouzským střihem a bobem. Italský bob však působí, jako by byl střižen ke rtům. Zvýrazňuje obličej a dodává mu "zářivý" efekt.

Snadno se nosí a také udržuje. Tento střih byl uzpůsoben tak, aby se mohl sušit pouze vzduchem. Přizpůsobí se každému a hodí se ke všem stylům a tvarům obličeje. Díky svému přirozenému a velmi elegantnímu vzhledu dodává ženě, která ho nosí, jedinečný půvab. Italský bob, který byl letos velmi často vidět na přehlídkových molech týdne módy, je svěžím prvkem této sezóny!


COTÉ TRESSÉ  (FRANCOUZSKÉ COPÁNKY)

Copánky jsou nadčasové a není je tak třeba představovat. Tento účes je sázkou na jistotu a umožňuje vytvořit rafinovaný a okouzlující vzhled. Letos se však trend copánků v hlavních městech módy mírně mění – v módě jsou francouzské copánky.

Nejčastějšími variantami byly cornrows (copánky spletené těsně u pokožky hlavy) a bezuzlové (nespojené u kořínku). Valentino, Sacai, a dokonce i divačky si během měsíce módy zaplétali všechny druhy vlasů. Kadeřníci jsou tak zajedno: v roce 2022 se copánky konečně zbaví nálepky účesu vyhrazeného pro styl afro!


V JEDNODUCHOSTI JE KRÁSA

Chanel, Hermès a mnoho dalších značek vsadilo v letošní sezóně na bájnou a velmi elegantní pěšinku na stranu. Tento velmi jednoduchý účes, který se objevuje všude na přehlídkových molech, vždy zaujme!

 

Vlnité, rovné, krátké nebo dlouhé vlasy... Tento účes se hodí ke všem typům vlasů a skvěle je doplňuje. Vnese vítanou změnu do každodenního účesu. Na letošním týdnu módy je nosily celebrity, na akcích mohou působit opravdu elegantně.

Nahoru